Опубликовано 19.09.2018 по предмету Українська література от Гость

Чим багаті українські народні пісні?

Ответ оставил Гость

Серед пісень всіх народів українська народна пісня заслуговує на особливу увагу. В піснях, думах, приказках трудящі маси протягом багатьох століть виливали свої думки, почуття, вкладали в них своє горе, радість, гнів, відображали боротьбу за визволення.

Українські пани добре розуміли велику силу народної творчості. Тому вони намагалися показати народну творчість у вигідному для себе світлі, використати її в своїх інтересах, перетворити її на зброю націоналізму, пропаганди "безбуржуазності" української нації. Ця лінія запроваджувалася як у збиранні, так і в обробці історичних і побутових народних пісень.

Український народ під великим прапором Леніна — Сталіна бадьоро крокує вперед під звуки могутніх пісень — пісень визволеного труда.

В мотивах і словах цих пісень стоять перед нами дві України: одна — скалічена, принижена, опльована українськими, польськими, російськими панами, гетьманами, фабрикантами. Це — Україна народного горя, злиднів. Але ця Україна відійшла вже в історичне минуле. Встала нова, квітуча Україна, яка горить яскравими вогнями дніпровських електричних станцій, квітне новими колгоспними ланами.

Український народ співає свої пісні про минуле, бо вони відображають тяжку, страшну сторінку життя трудящих мас, їх героїчну боротьбу за визволення.

Український народ співає нові пісні соціалізму, бо вони закликають до остаточного розгрому, знищення всього, що лишилося від старого світу.

Не нашел нужный ответ?

Если ответ по предмету Українська література отсутствует или он оказался неправильным, то попробуй воспользоваться поиском других ответов во всей базе сайта.


Найти другие ответы
Самые новые вопросы